Derbi na Etihadu
26

Navijači Manchester Cityja gađali Freda upaljačima i flašama

F. Z.
Manchester City i Manchester United odigrali su danas gradski derbi u 16. kolu engleskog Premiershipa, a pobjedu je odnijela ekipa Ole Gunnara Solskjaera rezultatom 2:1.

Gosti su do vodstva došli u 23. minuti susreta, a precizan s bijele tačke za vodstvo gostujuće ekipe bio je Fred.

United je u 29. minuti došao do dva gola prednosti. James je asistirao, a mrežu Edersona zatresao je Martial. City je do kraja uspio samo smanjiti rezultat. Nakon kornera u 85. minuti susreta pogodak je postigao Otamendi.

Utakmicu je obilježilo i nesportsko ponašanje domaćih navijača. Kada je Fred želio izvesti korner domaći navijači gađali su ga upaljačima i flašama.

[TWITTER]1203388782453678082[/TWITTER]

Građani su sada treći na tabeli sa 14 bodova manje od lidera Liverpoola (46). United je sada peti s 24 osvojena boda.