Sporni trenutak
140

Navijači Liverpoola bijesni zbog situacije iz 99. minute: Kako je moguće da ovo nije penal?

N. M.
Veliki derbi engleskog Premiershipa između Liverpoola i Manchester Cityja okončan je bez pobjednika, rezultatom 1:1, a haotično je bilo u sudijskoj nadoknadi susreta.
Zbog jedne situacije iz kaznenog prostora Građana bijesni su navijači Redsa, pošto smatraju da su oštećeni za jedanaesterac koji bi im mogao donijeti trijumf.

Igrala se 99. minuta kada je strijelac jedinog gola za Liverpool večeras Alexis Mac Allister došao do lopte ispred Jeremyja Dokua, a Belgijanac ga je s visoko podignutom nogom otvorenim đonom udario u predjelu grudi.

Mac Allister je s bolnom grimasom ostao ležati na terenu, ali igra se nastavila pa su čak i preko njega preskakali ostali nogometaši.

Društvene mreže poslije utakmice "gore" od komentara navijača Liverpoola koji smatraju da je njihov tim oštećen, a da li je tako procijenite sami.

Nakon 28. kola Premiershipa Arsenal je lider na tabeli sa 64 boda, isto toliko ih ima Liverpool uz lošiju gol-razliku, dok City ima 63 boda.