Rotterdam
126

Navijači Feyenoorda pravili nerede u Rotterdamu nakon poraza 0:3 od Excelsiora

Nogometaši Feyenoorda mogli su danas u predzadnjem kolu holandskog prvenstva osvojiti titulu prvaka koju čekaju 18 dugih godina, ali su izgubili od svoje filijale Excelsiora rezultatom 0:3, što je i bio povod za nerede na gradskim ulicama Rotterdama.

Susret se igrao na malenom Woudestein stadionu kapaciteta 4.500 gledatelja, a Feyenoord je za svoje navijače organizirao gledanje meča na videozidu na njihovom De Kuipu.

Skupilo se 50.000 navijača da proslavi već upisanu titulu, ali ubrzo su euforiju zamijenili očaj i bijes nakon što je Excelsior u devet minuta drugog poluvremena utrpao Feyenoordu tri gola pa će prvak biti odlučen u posljednjem kolu.

Navijači Feyenoorda po izlasku sa zajedničkog gledanja utakmice na svom stadionu počeli su se tuči sa policijom, letjelo je kamenje, a odjekivali su topovski udari.

Inače, u posljednjem kolu Feyenoord može doći do titule ako pobijedi Heracles kod kuće pa se može reći da je i dalje sve u njihovim rukama.