0

Navijač Zrinjskog povrijeđen kamenom na mostarskom derbiju, hitna morala reagovati

D. P.
Hitna je morala reagovati (Foto: G. Š./Klix.ba)
Tokom mostarskog derbija između Zrinjskog i Veleža dogodila se potpuno neželjena scena u kojoj je jedan domaći navijač povrijeđen kamenom u glavu.

Zrinjski je rezultatom 3:0 savladao ekipu Veleža i tako nastavio progres ka vrhu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a u nastavku nismo vidjeli mnogo uzbuđenja i golove.

Na tribinama je bilo vrlo interesantno i tokom svih 90 minuta slušali smo podršku za jedan i drugi tim. Međutim, dogodila se i scena kakvu ne želimo viđati na nogometnim terenima.

Jedan mladić povrijeđen je na tribini. Navijač Zrinjskog pogođen je kamenom u glavu, nakon čega je reagovala hitna i odvezla ga sa stadiona.

Svi se nadaju da će biti sve u redu s navijačem Zrinjskog te da slične scene nećemo više viđati na bh. terenima.

Inače, "vatreno" je bilo tokom cijele utakmice i na tribinama, ali izuzev ovog incidenta u fer i korektnom navijanju. Navijači Veleža iskoristili su priliku i pružili podršku Palestini okačivši zastavu ove azijske zemlje koja prolazi kroz teror Izraela.