Premiership
60

Nastavljena kriza Arsenala: Brighton odnio bodove, Topnici dva mjeseca bez pobjede

Nogometaši Brightona pobijedili su na Emiratesu u okviru 15. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 2:1 te su tako prekinuli niz od tri vezana poraza u ligi.

S druge strane, Arsenal je u velikoj krizi i nisu pobijedili još od 6. oktobra, odnosno sedam uzastopnih mečeva.

Gosti su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu. Činlo se da znaju šta žele, a iako se igralo uglavnom na sredini terena, uspjeli su stvorili daleko više šansi za postizanje pogotka. Iz jedne takve prilike pogodio je Webster i doveo Brighton u vodstvo.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Arsenal izjednači, a strijelac je bio Lacazette. Iako se očekivalo da će Arsenal krenuti žestoko po preokret, to se nije desilo. Ponovo su gosti bili daleko opasniji i na kraju su zasluženo došli do pobjede golom Maupaya iz 80. minute.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igrao je do 73. minute.

Arsenal je na 10. mjestu Premiershipa, dok je Brighton skočio na 13. poziciju i ima samo bod manje od Topnika.