Premiership
34

Nastavlja se mrtva utrka za prvaka Engleske: Manchester City slavi Fodena

Foden postigao pobjednički pogodak (Foto: Manchester City)
Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Vitality stadionu u 26. kolu Premiershipa ekipu Bournemoutha rezultatom 1:0 te su tako započeli novu seriju ligaških trijumfa.

Prvo poluvrijeme City je očekivano dominirao, a do zasluženog vodstva stigli su 24. minuti preko Fodena. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice prvaci Evrope i Engleske su neočekivano stali i bili su gotovo bezopasni u napadu.

S druge strane, Bournemouth je opasno zaprijetio u nekoliko navrata, ali se mreže više nisu tresle pa je City ostvario minimalnu i važnu pobjedu.

City je na drugom mjestu Premiershipa s jednim bodom manje od lidera Liverpoola, dok je Bournemouth pao na 14. poziciju.

U narednom kolu igra se veliki derbi Manchestera u kojem će City dočekati United, a Bournemouth će gostovati Burnleyju.