Oporavlja se od povrede
0

Nasmijani Džeko s tribina ispratio važnu pobjedu Rome protiv Genoe

H. H.
Dijamant nije krio radost nakon gola Mancinija (Foto:Screenshot) (Foto: EPA-EFE)
U 26. kolu italijanske Serije A nogometaši Rome su na svom terenu pobijedili Genou sa 1:0 i barem privremeno su se probili na četvrtu poziciju koja vodi u Ligi prvaka.

Trenutak odluke desio se u 24. minuti kada je nakon kornera Pellegrinija najviši u skoku bio Mancini i lijepim golom glavom donio je minimalnu pobjedu Vučicu.

U nastavku skoro da nije bilo pravih šansi. Villar je pogodio stativu u 68. minuti, ali se rezultat do kraja nije mijenjao..

Edin Džeko je i ovaj meč propustio zbog povrede aduktora, ali je s tribina odgledao trijumf svoje ekipe. Kamere su ga u trenutku postizanja gola fokusirale, a Dijamant je djelovao veoma zadovoljan i sretan.

Roma je sada četvrta sa 50 bodova, dok je Genoa na 13. mjestu sa 27 bodova.

Roma - Genoa 1:0 (Mancini 24')