Deseti gol u sezoni
136

Naš as vodi Bašakšehir ka tituli: Višća pogodio u pobjedi protiv Yeni Malatyaspora

Nogometaši Bašakšehira sve su bliže tituli prvaka Turske.

U 24. kolu ekipa iz Istanbula je slavila na gostovanju kod Yeni Malatyaspora rezultatom 2:0, a u strijelce se deseti put ove sezone upisao Edin Višća.

Bašakšehir je poveo u 44. minuti kada je Emre Belozoglu realizovao penal, a Višća se u strijelce upisao u 57. minuti.

Edin je još jednom zatresao mrežu domaće ekipe, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Višća je ubjedljivo najbolji strijelac ekipe sa deset postignutih pogodaka, a prvi pratitelji su mu Riad Bajić i Irfan Kahveci sa po četiri postignuta pogotka.

Deset kola prije kraja Bašakšehir ima 54 boda, devet više od Galatasarayja koji ima i utakmicu manje.