Serie A
0

Napoli u Rimu protiv Lazija odbranio treću poziciju

Nogometaši Napolija pobijedili su u Rimu u okviru 31. kola Serije A ekipu Lazija rezultatom 2:0.

Gostujući fudbaleri imali su znatno veći posjed lopte u prvom poluvremenu što su krunisali golom Callejona u 25. minuti na asistenciju Hamšika.

Mogao je Insigne u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor povećati prednost, ali nije imao sreće u završnici.

Ipak, ono što nije napravio u prvom, Insigne je popravio u drugom poluvremenu kada je u 51. minuti udvostručio prednost Napolija na asistenciju Allana.

Potom je Lazio stvorio nekoliko velikih prilika, a neprecizni su bili Milinković-Savić, Gabarron i Hoedt.

Kazna dolazi u sudijskoj nadoknadi kada je večeras sjajni Insigne postigao svoj drugi, a za Napoli treći gol na meču.

Bh. reprezentativac Senad Lulić večerašnju utakmicu propustio je zbog povrede.

Napoli se nakon pobjede učvrstio na trećem mjestu sa sedam bodova prednosti u odnosu na večerašnjeg protivnika Lazija.