42

Napoli u dramatičnoj završnici pobijedio Juventus, Stara dama žali za nevjerovatnim promašajima

H. H.
Detalji s utakmice između Napolija i Juventusa (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Napolija pobijedili su Juventus rezultatom 2:1 u derbi susretu 27. kola italijanske Serije A.

Stara dama je u prvom poluvremenu bila bolja i propustila je tri zicera preko Dušana Vlahovića. Prvo je glavom iz dobre situacije šutirao pored gola, a potom je pogodio stativu. Srbijanski napadač je imao i veliku šansu nakon greške odbrane Napolija, ali je iz prilično čiste situacije šutirao pored gola.

Prijetio je i Napoli preko Traorea, ali Alex Sandro je s gol-linije izbacio loptu nakon njegovog udarca.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Juve je propustio novu veliku šansu kada je Cambiaso iz izgledne situacije šutirao preko gola, ali finiš meča donio je pravu dramu.

Prvo je Chiesa izjednačio vrlo lijepim udarcem iskosa sa 16 metara, ali samo sedam minuta kasnije dosuđen je penal za Napoli.

Osimhen je šutirao, ali Szczesny je odbranio. Ipak, na odbijenu loptu je natračao Raspadori i donio je veliku pobjedu Napoliju.

Juve je do kraja propustio novi zicer preko Ruganija koji je promašio s pet metara, ali do kraja je ostalo 2:1.

Napoli će u narednom kolu gostovati Torinu, dok Juventus dočekuje Atalantu.