Serie A
72

Napoli u derbiju kola razbio Romu, Maksimović i Koulibaly zaustavili Džeku

U derbiju 29. kola italijanske Serie A Napoli je savladao Romu u gostima rezultatom 4:1.

Gosti su dominirali od početka do kraja susreta i sasvim zasluženo su upisali nova tri boda.

Već u 2. minuti Arkadiusz Milik je pogodio za vodstvo Napolija, a u 36. minuti Poljak je postigao pogodak kojeg je arbitar Gianpaolo Calvarese poništio zbog ofsajda od svega nekoliko centimetara.

Roma je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena stigao do izjednačenja iz penala. Alex Meret je srušio Patrika Schicka, a siguran realizator bio je Diego Perotti.

U 50. minuti Jose Callejon je uputio loptu kroz peterac, Robin Olsen je katastrofalno reagovao i dopustio da lopta prođe na drugu stativu do Driesa Mertensa koji je rutinski šalje u prazan gol za 2:1.

Samo pet minuta kasnije Napoli je stigao i do trećeg pogotka. Fabian Ruiz je bio asistent, a Simone Verdi je zakucao loptu u Olsenovu mrežu za 3:1. U 81. minuti Amin Younes je postavio konačnih 4:1.

Edin Džeko je odigrao jedan od najlošijih susreta ove sezone. Nikola Maksimović i Kalidou Koulibaly su u potpunosti zaustavili dijamanta koji je u 37. minuti zaradio žuti karton.