Serie A
6

Napoli se trijumfom protiv SPAL-a vratio na prvo mjesto, velika pobjeda Beneventa

Ekipa Napolija savladala je SPAL u meču 25. kola talijanske Serije A rezultatom 1:0 te se tako vratila na prvo mjesto na tabeli.

Napolitanci su do pobjedničkog pogotka stigli već na samom početku utakmice, tačnije u šestoj minuti kada asistenciju Callejona koristi Allan koji pogađa za 1:0.

Ekipa Maurizija Sarrija nastavila je s napadima prema golu gostiju, ali veliki broj prilika koje su stvorili i u prvom i drugom poluvremenu nisu pretvorili u pogotke.

Benevento je nakon preokreta savladao Crotone, a konačni rezultat na Ciro Vigorito stadionu bio je 3:2. Gosti su preko Crociata stigli u vodstvo u 11. minuti, ali je Sandro do poluvremena izjednačio rezultat.

Benevento je stigao u vodstvo ud 65. minuti pogotkom Viole, ali je Benali u 73. minuti još jednom vratio stvari na početak, da bi veliku pobjedu domaćoj ekipi u 89. minuti donio rezervista Diabate.

U trećem susretu Bologne je savladala Sassuolo golovima Polija i Pulgara, dok se za goste u listu strijelaca upisao Babacar.