Serie A
13

Napoli se definitivno budi: Nakon Juventusa pala i Sampdoria u fantastičnom meču

Nogometaši Napolija pobijedili su na Luigi Ferrarisu u okviru 22. kolu Serije A ekipu Sampdorije rezultatom 4:2 i tako potvrdili veliki trijumf ostvaren u prošlom kolu protiv Juventusa.

Napolitanci su u vodstvo stigli već u trećoj minuti kada je Milik glavom pogodio nakon centaršuta Zielinskog. Igrao se 16. minut meča kada je Napoli udvostručio vodstvo. Ovaj put je korner izveo Di Lorenzo, a loptu je u mrežu ubacio Elmas.

Deset minuta kasnije Sampdoria je smanjila rezultat. Ekdal je uputio centaršut, a Quagliarella fenomenalnim volejom matirao gostujućeg golmana. Ujedno je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Igra se potom primirila do 73. minute kada je dosuđen penal za domaće, koji u gol pretvara Gabbiadini.

Odluka o pobjedniku meča pala je u posljednjih sedam minuta meča. Prvo je Demme jednu odbijenu loptu pospremio u gol, a konačnih 2:4 postavio je Mertens nakon što je domaći golman nepotrebno napustio svoj gol.

Napoli je na desetom mjestu Serije A s 30 bodova, dok Sampdoria ima deset manje na 16. poziciji.