8

Napoli savladao Empoli, Krunić izborio jedan od tri penala na meču

Napoli je savladao Empoli na gostovanju rezultatom 3:2 u okviru 29. kola italijanske Serie A.

Prvu veliku priliku za postizanje pogotka Napoli je imao u 7. minuti, no penal nije iskoristio Mertens. Tačnije, njegov šut sa bijele tačke nogom je zaustavio Skorupski.

Gosti su poveli u 19. minuti kada je nakon gužve u kaznenom prostoru pogodio Insigne. Samo pet minuta kasnije Mertens je udvostručio prednost prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

U 38. minuti sudija je dosudio još jedan penal za Napoli. Umjesto Mertensa odgovornost na sebe je preuzeo Insigne i pogodio za 3:0.

U drugom poluvremenu El Kaddouri je iz slobodnog udarca smanjio na 1:3, a konačnih 2:3 postavio je Maccarone iz penala kojeg je izborio naš reprezentativac Rade Krunić.

Empoli je mogao doći do boda minutu prije kraja, no Maccarone je glavom iz odlične pozicije šutirao preko gola gostiju.