43

Napoli samo čudo može zaustaviti na putu do titule, nezaustavljivi tandem priredio novu magiju

H. H.
Khvicha Kvaratskhelia i Victor Osimhen su ponovo briljirali (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Napolija pobijedili su kao gosti ekipu Sassuola rezultatom 2:0 i nastavili su nezaustavljiv pohod ka tituli. Napolitanci sada imaju čak 18 bodova više od Intera i samo ih čudo može spriječiti da osvoje Scudetto.

Napoli je poveo već u 12. minuti kada je Kvaratskhelia nanizao nekoliko igrača i udarcem kroz noge još jednom protivničkom nogometašu matirao je golmana Consiglia za prednost 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 33. minuti, a strijelac je bio fenomenalni Osimhen. Nigerijac je lukavo šutirao iskoksa i praktično iz mrtvog ugla je poslao loptu u mrežu za 2:0.
Inače, bio je ovo sedmi uzastopni susret u kojem je Osimhen postigao gol u šampionatu i postao je prvi nogometaš Napolija kojem je to pošlo za nogom. Sa 18 golova ubjedljivo je prvi na listi strijelaca.

Sassuolo će u narednom kolu gostovati Lecceu, dok i Napoli očekuje nova gostujuća utakmica protiv Empolija.