7

Napoli s lakoćom savladao Genou

Susretom Napoli - Genoa počelo je 24. kolo italijanske Serie A, a domaća ekipa je upisala nova tri boda slavivši sa 2:0.

Domaća ekipa je na San Paolu dominirala tokom svih 90 minuta, a prvu priliku imala je u 33. minuti kada je Koulibaly glavom sa peterca za malo bio neprecizan. Slična situacija viđena je dvije minute kasnije, no i Hamšikov udarac je otišao pored gola.

Insigne je u narednom napadu konačno šutirao u okvir gola, ali je Lamanna odlično zaustavio njegov šut i odbio loptu u korner.

Do kraja poluvremena Insigne je još jednom šutirao, ali je bio neprecizan, dok je Giaccherinijev šut s lakoćom zaustavio Lamanna.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti Napoli je došao u vodstvo kad aje Zielinski pogodio Lamanninu mrežu.

Mertens je u 52. minuti pokušao udvostručiti prednost, no Lammana je bio siguran. Golman gostiju je ipak u 68. minuti morao po loptu u svoju mrežu nakon akcije Mertensa i Giaccherinija, a italijanski reprezentativac je imao lagan zadatak poslati loptu u praznu mrežu za konačnih 2:0.