Serie A
5

Napoli propustio šansu da se vrati na vrh tabele, rutinska pobjeda Udinesea

Današnjim susretima nastavljeno je 16. kolo italijanske Serie A.

Napoli je propustio veliku priliku da se vrati na vrh tabele. Sarrijevi izabranici su dočekali Fiorentinu, a susret je završen podjelom bodova u susretu bez pogodaka. Junak utakmice je bio golman Fiorentine Sportiello koji je u nekoliko navrata fantastičnim odbranama spasio svoj gol.

Udinese nije imao problema protiv posljednjeplasiranog Beneventa. Barak je u 5. minuti pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Lasagna u 41. minuti susreta. Riad Bajić je presjedio na klupi za rezervne igrače domaće ekipe.

SPAL i Verona su podijelili bodove u Ferrari odigravši 2:2. Gosti su vodili rezultatom 2:0 pogocima Cercija (penal 55.) i Caceresa (69.), a bod domaćinu donijeli su Paloschi (86.) i Antenuccii (penal 88.).