Serie A
40

Napoli novom pobjedom prišao Interu na bod, meč obilježio težak sudar igrača i sudije

Trenutak kada su se sudarili igrač i sudija (Foto: Screenshot)
Nogometaši Napolija pobijedili su na stadionu "Pierluigi Penzo" u 24. kolu Serije A ekipu Venezije rezultatom 2:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši četvrtu uzastopni trijumf.

Napolitanci su u potpunosti dominirali u prvom poluvremenu, imali su nekoliko dobrih prilika, ali se mreže nisu tresle.

Do zasluženog vodstva stigli su pola sata prije kraja meča kada je pogodio Osimhen.

Igra se potom primirila do sudijske nadoknade kada je prvo Ebuehi dobio crveni karton, a pet minuta kasnije Petagna je postavio konačnih 0:2.

Napoli je današnjom pobjedom prestigao Milan i nalazi se na drugom mjestu Serije A s jednim bodom manje od lidera Intera koji ima i utakmicu manje. Venezia se nalazi na 18. poziciji. Napoli u narednom kolu dočekuje Inter, dok će Venezija gostovati Torinu.

Inače, na ovom meču smo vidjeli i jednu poprilično neobičnu scenu kada su sudarili igrač Venezije Tyronne Ebuehi i sudija Maurizio Mariani.

Obojica su pala od siline udarca i morala im se ukazivati medicinska pomoć, a nešto gore je prošao Ebuehi koji je neko vrijeme ostao i ležati na terenu.