Serie A
19

Napoli nastavio seriju bez pobjede: Tri boda iz Napulja odnijela Bologna

E. B.
Nogometaši Napolija nastavili su sa veoma lošim igrama, a ovaj put tri boda sa stadiona San Paolo odnijela je Bologna (1:2).

Napoli je poveo u 41. minuti kada je Fernando Llorente zatresao mrežu gostiju i činilo se kako će ekipa iz Napulja konačno ostvariti pobjedu.

Ipak, Andreas Skov Olsen u 58. i Nicola Sansone u 80. minuti su donijeli preokret i vodstvo gostujuće ekipe rezultatom 2:1.

U 90+5. minuti Llorente svojim drugim pogotkom poravnao rezultat na 2:2, no nakon intervencije VAR-a pogodak je poništen i susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

Napoli ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu od 19. oktobra kada je na San Paolu pala Verona (2:0), a ovo je bila šesta utakmica zaredom kako ekipa iz Napulja ne zna za pobjedu.

Kada se u obzir uzmu i utakmice u Ligi prvaka, Napoli je bez pobjede osam uzastopnih utakmica i mjesto trenera je Carlu Ancelottiju veoma upitno.