Serie A
15

Napoli nakon preokreta savladao Lazio na Olimpicu, Immobile postigao fenomenalan gol

Nogometaši Napolija pobijedili su na Olimpicu u prvom kolu Serije A ekipu Lazija rezultatom 2:1 nakon velikog preokreta.

Igralo se mirno sve do 25. minute kada se Immobile fantastičnim driblingom prvo oslobodio čak trojice čuvara, a onda nemilosrdno matirao golmana Napolija za vodstvo Nebeskoplavih.

Do kraja poluvremena na terenu je postojala samo gostujuća ekipa. Redale su se prilike koje su promašivali Insigne i Strakosha, Zielinski je pogodio prečku, dok je Miliku poništen gol.

Ipak, upornost Napolija isplatila se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je nakon sjajne akcije i asistencije Callejona za izjednačenje pogodio Milik.

U drugom poluvremenu je bilo znatno manje prilika, a prvu je propustio Immobile u 56. minuti, kada je lopta otišla pored gola.

Kazna je uslijedila samo tri minute kasnije nakon još jedne dobre akcije Napolija. Na kraju je Allan dodao, a Insigne pogodio nebranjeni dio mreže za preokret i konačnih 2:1 za Napoli.