Serie A
15

Napoli nakon drame nastavio s dominacijom, upisali su 11. uzastopnu pobjedu

Nogometaši Napolija pobijedili su na stadionu Diego Armando Maradona u 15. kolu Serije A ekipu Udinesea rezultatom 3:2 te su tako došli do nevjerovatnog 11. uzastopnog trijumfa.

Lider Serije A je dobro krenuo i već u 15. minuti poveli su golom Osimhena. Nakon pola sata igre domaći su udvostručili vodstvo, a ovaj put strijelac je bio Zielinski. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena Napoli stiže i do treće gola preko Elmasa i mnogi su bili uvjereni da je utakmica već tada bila gotova.

Ipak, gosti prvo u 79. minuti smanjuju preko Nestorovskog, a samo tri minute kasnije postižu i drugi pogodak. Strijelac je bio Samardžić.

Uslijedila je drama, ali je Napoli ipak uspio odbraniti svoje vodstvo do kraja utakmice i tako doći do nova tri boda.

Napolitanci su prvi na tabeli Serije A s 11 bodova više od drugoplasiranog Lazija koji ima utakmicu manje, dok je Udinese na osmoj poziciji.

U narednom kolu, nakon pauze zbog Svjetskog prvenstva, Napoli će gostovati Interu, dok će Udinese ugostiti Empoli.

Rezultat i strijelci:

Napoli - Udinese 3:2 (Osimhen 15', Zielinski 31', Elmas 58' - Nestorovski 79', Samardžić 82')