Serie A
0

Napoli na samo bod od Milana

Novu su važnu prvenstvenu pobjedu, 12. ukupno u sezoni i šestu gostujuću, u nedjeljnom dvoboju 21. kola Serije A upisali nogometaši Napolija na gostovanju kod posljednjeplasiranog Barija.

Bilo je 2-0 za Napolitance, a strijelci su bili dvojica najboljih nogometaša u sastavu Waltera Mazzarrija, Argentinac Ezequiel Lavezzi u 39, te Urugvajac Edinson Cavani u 87. minuti. Lavezziju je to bio šesti, a Cavaniju 14. prvenstveni pogodak ove sezone. Više je, 15, zabio samo Udineseov napadač Antonio Di Natale.

Pobjedu gostima olakšao je domaći igrač Alessandro Parisi, koji je isključen tačno na polovini drugog poluvremena.

S utakmicom viška Napoli od vodećeg Milana na tabeli dijeli samo jedan bod (41-40).

Uprkos haotičnom stanju u klubu i inflaciji nagomilanih dugovanja, Bologna na nogometnom travnjaku ne izgleda uopće loše. Sastav kojem su ove sezone zbog neurednog finansijskog poslovanja oduzeta tri boda pobijedio je u nedjelju na svom travnjaku favorizirani Lazio 3-1 izbivši na 12. mjesto tabele. Da nije bilo oduzimanja bodova, bolonjski bi sastav bio na devetom mjestu.

Dva je pogotka rimskoj ekipi u nedjelju zabio 34-godišnji napadač Marco Di Vaio, inače dijete rimskog kluba. Dospio je time do brojke od 13 ovosezonskih prvenstvenih pogodaka.

Juventus je zabilježio novi remi, 0-0 na Massariju protiv domaće Sampdorije. Istim rezultatom završio je dvoboj između Chieva i Genoe u Veroni. Slovenski stoper domaćih Boštjan Cesar u 68. je minuti zaradio crveni karton.

Večernju utakmicu na San Siru igraju Milan i Cesena.

Serie A, 21. kolo:

Bari – Napoli 0-2 (Lavezzi 39, Cavani 87) Bologna – Lazio 3-1 (Ramirez 36, Di Vaio 39, 90 / Floccari 4) Chievo – Genoa 0-0 Fiorentina – Lecce 1-1 (Gilardino 56 / Di Michele 29) Sampdoria – Juventus 0-0 Udinese – Inter 3-1 (Zapata 21, Di Natale 25, Domizzi 69 / Stanković 16)