Serie A
12

Napoli lagano do pobjede protiv neprepoznatljive Sampdorije

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 22. kola Serije A ekipu Sampdorije i tako se vratili trijumfima nakon remija s Milanom u prošlom kolu.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u samo dvije minute prvog poluvremena. Prvo je Milik doveo domaće u vodstvo u 25. minuti isprativši loptu koju je u srce šesnaesterca poslao Callejon.

Već u narednom napadu Insigne se odlično snalazi na ivici šesnaesterca i upućuje nebranjen udarac te tako udvostručuje prednost.

U nastavku meča viđen je znatno lošiji nogomet, a nešto agilnija bila je Sampdoria, koja ova sezone igra vrlo dobro te je u borbi čak i za Ligu prvaka.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu propustio je Gabbiadini u 73. minuti, a u samom finišu Verdi je udarcem s bijele tačke postavio konačnih 3:0.

Napoli je ostao na drugom mjestu Serije A s osam bodova manje u odnosu na lidera Juventusa, koji ima i utakmicu manje. Sampdoria je na šestoj poziciji.