Serie A
7

Napoli golom Albiola teškom mukom savladao Genou, Zukanović igrao 90 minuta

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 29. kola Serije A ekipu Genoe rezultatom 1:0.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je Mertens u 15. minuti, a s druge strane uzvratio je Spolli.

Imao je Napoli do odlaska na odmor još dvije dobre šanse. Prvo je Allan bio neprecizan, a potom je Insigne pogodio stativu.

Da nije njegova noć, Insigne je potvrdio i u 51. minuti kada je ponovo pogodio stativu, a s druge strane golman je odbranio šut Taarabta iz blizine.

Gol vrijedan tri boda postigao je Albiol u 72. minuti skočivši najviše u šesnaestercu nakon centaršuta iz kornera.

U poraženoj ekipi svih 90 minuta odigrao je bh. reprezentativac Ervin Zukanović.

U drugoj utakmici večernjeg programa Serije A, Lazio i Bologna su na Olimpicu podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1. Verdi je u trećoj minuti doveo goste u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Lucas Leiva.