6

Napadač postigao hat-trick pa obranio dva penala

Da se čuda u nogometu događaju nije strana pojava, no ovo što se dogodilo u kiparskoj četvrtoj ligi je nešto zaista fascinantno. Napadač Pantelis Tavrou u istoj je utakmici postigao hat trick i obranio dva penala.

Iako utakmica datira iz februara ove godine, te je riječ o vrlo niskoj nogometnoj razini, nikada nije kasno izvjestiti o ovakvom učinku jednog igrača u utakmici. Spomenuti Tavrou postigao je vrlo rano hat-trick, te doveo svoju momčad u vodstvo 3-1, no u nastavku je sve krenulo nizbrdo za njegov Xylotymvou.

Tokom drugog poluvremena Xylotymvou je ostao bez prava na izmjene, a potom je golman zaradio crveni karton. Tavrou je hrabro uzeo rukavice, stao na gol, te najprije obranio prvi penal koji je sudija poništio, a potom i drugi koji je bio regularan.