Veliki trenutak
20

Napadač bh. porijekla debitovao u Bundesligi za jedan od najvećih njemačkih klubova

H. H.
Trenutak kada je Semir Telalović ušao u igru (Foto: Twitter)
U 17. kolu njemačke Bundeslige nogometaši Augsburga savladali su Borussiju Mönchengladbach rezultatom 1:0, a u gostujućem sastavu bundesligaški debi upisao je napadač Semir Telalović.

Igrač bh. porijekla u igru je ušao u 87. minuti, ali nije uspio pomoći svom timu da dođe barem do boda.

Inače, riječ je o nogometašu rođenom 1999. godine u njemačkom gradu Ehingenu, a prema podacima transfermarkta, osim njemačkog posjeduje i bh. državljanstvo.

U dosadašnjem dijelu sezone nastupao je za drugi tim Borussije M'gladbach i na 20 susreta postigao je deset golova uz šest asistencija, čime je skrenuo pažnju na sebe i zaslužio šansu u prvom timu.

U Borussiju je došao u januaru prošle godine, a ugovor sa jednim od najvećih njemačkih klubova ima do juna 2024. godine. U dosadašnjoj karijeri nastupao je za njemačke niželigaše TSG Ehingen 1848 i FV Illertissen.

Telelović do sada nije nastupao ni za jednu reprezentaciju u bilo kojem uzrastu, te će biti zanimljivo pratiti da li će nastaviti dobivati šansu u Borussiji i u nastavku sezone.