Serie A
47

Nakon Rome kiksao i Juve: Genoa odnijela bod iz Torina

Današnji program devetog kola italijanske Serie A počeo je kiksom Rome, a nastavljen je kiksom Juventusa.

Roma je kod kuće izgubila od SPAL-a rezultatom 2:0, a Juventus prvi put ove sezone nije osovjio sva tri boda. Bod sa stadiona Allianz u Torinu odnijela je Genoa (1:1).

Juventus je zaprijetio u 14. minuti kada je Ronaldo glavom pogodio stativu, ali je poveo samo četiri minute kasnije i činilo se da će rutinski slaviti i deveti put ove sezone.

Cancelo se namjestio na udarac sa 20 metara, odbrana gostiju je izblokirala njegov pokušaj, ali je lopta uz dosta sreće došla do Ronalda koji je šalje u mrežu za 1:0.

Imao je Juve u nekoliko navrata priliku privesti susret kraju, no promašaji Stare dame su kažnjeni u 67. minuti. Kouame je ubacio loptu sa desne strane, a Bessa glavom matira Szczesnog za konačnih 1:1.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Juventusa, dok je Ervin Zukanović susret odgledao s klupe za rezervne igrače.