Serie A
0

Nakon Intera, Udinese sredio i Juventus

U posljednjoj utakmici 22. kola talijanskog prvenstva nogometaši Udinesea u Torinu su nadigrali Juventus 2-1 prestigavši tako "staru damu" na petom mjestu tabele.

Premda je Juventus poveo u 60. minuti prekrasnim pogotkom Claudija Marchisija makazicama s 13-14 metara udaljenosti, gosti su do kraja stigli zabiti dva gola. U 67. je jedan Buffonov odbijanac u gol pospremio kolumbijski branič Cristian Zapata, dok je u 85. minuti nakon sjajne akcije za pobjedu Friuljana pogodio 22-godišnji čileanski napadač Alexis Sanchez. Prodao je pritom tri "šešira" domaćim nogometašima: dvama je izravno predriblao suparnike, a jednim izbacio u prostor sunarodnjaka i vršnjaka Mauricija Islu. Ovaj mu je s desne strane vratio povratnu loptu za pogodak, njegov šesti prvenstveni ove sezone.

Nakon toga gledatelji su na Olimpijskom stadionu u Torinu vidjeli dva crvena kartona. Najprije je u 87. minuti izravno isključen domaći stoper Bonucci, a potom minutu kasnije i gostujući strijelac Alexis, koji je dobio drugi žuti karton.

Juventus je ovim porazom potvrdio da je u krizi. Ekipa Luigija Delnerija u posljednjih je sedam prvenstvenih nastupa na omjeru od jedne pobjede, dva remija i četiri poraza.

S druge strane, Udinese je u pet posljednjih ligaških dvoboja četiri puta slavio i jednom remizirao. Pobijedili su pritom Juventus u gostima i Inter (3-1) kod kuće, te remizirali (4-4) na gostovanju kod Milana.

Serie A, 22. kolo:

Bologna – Roma (odgođeno) Brescia – Chievo 0-3 (Pellissier 45+1, 90+4, Mandelli 47)

Cagliari – Bari 2-1 (Matri 8, 12 / Okaka 14) Genoa – Parma 3-1 (Palacio 16-11m, Paletta 44-ag, Kaladze 45 / Crespo 32) Inter – Palermo 3-2 (Pazzini 57, 72, Eto'o 76-11m / Miccoli 5, Nocerino 36) Lecce – Cesena 1-1 (Corvia 11 / Bogdani 90+3) Napoli – Sampdoria 4-0 (Cavani 16, 45-11m, 57, Hamšik 48) Juventus – Udinese 1-2 (Marchisio 60 / Zapata 67, Sanchez 85)

1. Milan 22 14 5 3 39-18 +21 47
  2. Napoli 22 13 4 5 36-20 +16 43