243

Nakon četiri godine pauze Glasgow Rangers ponovo u škotskoj eliti

Jučerašnjom pobjedom nad Dumbartonom 1:0 veliki Glasgow Rangers je obezbijedio povratak u elitni rang škotskog fudbala.

Pred više od 50.000 navijača Rangersi su proslavili povratak u škotski Premiership.

Nakon bankrota 2012. godine ekipa je izbačena u četvrti rang takmičenja, a odmah su u dvije uzastopne sezone kao osvajači četvrte, odnosno treće lige došli do drugog ranga takmičenja.

Nakon neuspjelog pokušaja prošle sezone, kada su završili kao trećeplasirana ekipa u i play-offu za ulazak u Premiership doživjeli pravi debakl od Motherwella s ukupnih 6:1, ove sezone su superiorno osvojili prvo mjesto i zasluženo se vratili tamo gdje i pripadaju.

Rangers je najtrofejniji klub na svijetu sa ukupno 114 trofeja: ima 54 titule prvaka, 33 puta su osvojili kup, a 27 puta Superkup.