Premiership
0

Nakon Arsenala, kiksao i Manchester United

Nogometaši Manchester Uniteda remizirali su na gostovanju kod Birmingham Cityja (1-1) u drugom dvoboju 21. kola engleskog Premiershipa.

Domaće je u vodstvo doveo centarfor Cameron Jerome u 39. minuti. Igrači Alexa Fergusona izjednačili su u 63. autogolom Scotta Danna.

Bio je to peti ovosezonski pogodak koji su za Manchester United postigli igrači suparničkih timova. Niti jedna se ekipa ne može pohvaliti tolikim brojem autogolova u vlastitu korist.

Manchester je tokom dvoboja više napadao, ali od čak 21 udarca prema golu domaćeg golmana Joea Harta samo su tri završila unutar okvira.

U završnih desetak minuta Fergusonovi nogometaši nisu mogli jurišati po sva tri boda. Onemogućio im je to drugim žutim kartonom i isključenjem škotski vezni nogometaš Darren Fletcher.

United nije iskoristio kiks Arsenala (2-2 na Emiratesu protiv Evertona) za odvajanje od Wengerova sastava, jednog od dvanajveća konkurenta za naslov. U vodstvu je i dalje Chelsea.

Premiership, 21. kolo:

Arsenal – Everton 2-2 (Osman 12, Pienaar 81 / Denilson 28, Rosicky 90+2) Birmingham – Manchester United 1-1 (Jerome 39 / Dann 63-ag)

Tabela: 1. Chelsea 45 bodova (-1), 2. Manchester United 44, 3. Arsenal 42 (-1), 4. Tottenham 37 (-1), 5. Manchester City 35 (-2), ... 9. Birmingham City 33, ... 12. Everton 23 (-1)...