Ukrajinska Premierliga
0

Nakon 15 pobjeda poraz Šahtara

Petnaest utakmica trajala je savršena serija nogometaša Šahtara u tamošnjem ukrajinskom prvenstvu. No, serija je zastala ove subote u ogledu 16. kola.

Gostovao je ukrajinski prvak u Kijevu, ali ne kod najvećeg rivala Dinama, već kod Arsenala, te je izgubio utakmicu s 2-0. Šacki u 34. i Kobahidze u trećoj minuti sudačke nadokande bacili su Šahtar na koljena.

Za Arsenal, šestu ekipu na tabeli, je to bila prva prvenstvena pobjeda nakon početka oktobra, a treba reći da je Šahtar od starta drugog dijela (od 48. minute) igrao s igračem manje zbog isključenja Rakickija.

Osim Šahtara poražen je u subotu i kijevski Dinamo, ali to je mnogo manje iznenađenje. S 1-0 je u Donjecku slavio Metalurg golom Dimitrova u 71. minuti.

Šahtarova je prednost na vrhu tabele i dalje ogromna. Ima 14 bodova više od Dnjipra, te utakmicu više.

Ukrajinska Premierliga, 16. kolo:

Arsenal Kijev - Šahtar 2-0 (Šacki 34, Kobahidze 90+3) Metalurg Donjeck - Dinamo Kijev 1-0 (Dimitrov 71)

Redoslijed: 1. Šahtar 45, 2. Dnjipro 31 (-1), 3. Dinamo Kijev 31, 4. Metalist 27 (-1), 5. Črnomorec 24...