Bruka u Nottinghamu
161

Najveća blamaža Srbije u historiji: Poveli, pa izgubili sa 9:1 od mladih Engleza!

E. B.
Mlada nogometna reprezentacija Srbije je doživjela najveću blamažu u historiji te države.

I dok je svima urezan u sjećanje bolan poraz Srbije i Crne Gore na Svjetskom prvenstvu od Argentine rezultatom 6:0, sinoć su u Nottinghamu mladi reprezentativci Srbije nadmašili tu bruku.

Oni su u drugom kolu kvalifikacija za U21 Euro izgubili na gostovanju kod Engleske rezultatom 9:1!

Srbija je povela u 27. minuti golom Vladimira Lučića, a to je samo razljutilo Engleze koji od tog trenutka nisu stali sa punjenjem mreže Veljka Ilića.

U 38. minuti Jaden Philogene-Bidace je poravnao rezultat, a do kraja prvog poluvremena Liam Delap u 42. i Harvey Elliott u 45+7. minuti su donijeli vodstvo Engleskoj rezultatom 3:1.

U drugom dijelu utakmice Englezi su nastavili u istom ritmu, Nordi Madueke je u 53. minuti povećao prednost, a samo šest minuta kasnije je još jednom zatresao mrežu Srbije.

Philogene-Bidace je postigao svoj drugi, a ukupno šest za Engleze na ovom meču u 63. minuti, potom je Luka Subotić postigao autogol u 87. minuti, Jonathan Rowe je u 89. povisio na 8:1, a konačnih 9:1 je postavio Elliott u 90+1. minuti susreta.