Primera
0

Najteži poraz sezone za Valenciju

Ispadanju iz Lige prvaka ekipe Valencije nadovezao se najteži poraz u sezoni. Izgubili su nogometaši Unaija Emeryja u subotnjem dvoboju 28. Primerinog kola kod Zaragoze 4-0.

Poveli su domaćini, do ovog dvoboja 17-plasirana ekipa na tabeli, tik do zone ispadanja, 2-0 golovima Jarošika u četvrtoj i Andera Herrere u 39. minuti.

Za goste je utakmica definitivno završena u 63. minuti, kada je latvijski stoper Stankevičius za prekršaj u 16-ercu dobio drugi, isključujući crveni karton.

Penal je realizirao Gabi, kao i još jedan u 74. minuti.

Primera, 28. kolo:

Real Madrid – Hercules 2-0 (Benzema 24, 56) Almeria – Atletico Madrid 2-2 (Crusat 49, Goitom 77 / Agüero 39, 61) Zaragoza – Valencia 4-0 (Jarošik 4, Ander 39, Gabi 64-11m, 74-11m)

Redoslijed: 1. Barcelona 74 (-1), 2. Real Madrid 70, 3. Valencia 54, 4. Villarreal 50 (-1)...