Drama u Rochdaleu
41

Najgora ekipa treće engleske lige izvukla remi protiv Tottenhama u FA Cupu

Nogometaši Rochdale i Tottenhama odigrali su neriješeno 2:2 na Spotlandu u okviru osmine finala FA Cupa pa će putnik u četvrtfinale biti poznat nakon još jedne utakmice.

Favorizovani gosti bili su daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali Henderson je na asistenciju Cannona u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor kaznio sve promašaje i doveo domaće u vodstvo.

Pola sata prije kraja meča Lucas koristi dodavanje Sissoka i poravnava rezultat, a u samom finišu Kane iz penala donosi preokret.

Međutim, Rochdale je golom Davies u 93. minuti izvukao remi i osigurao još jednu utakmicu protiv renomiranog protivnika.

Vrijedi istaći da je Rochdale u trećem rangu engleskog nogometa na posljednjoj poziciji.