Serie A
1.7k

Najbolja sezona u karijeri: Edin Džeko postigao i drugi pogodak za Romu protiv Milana

Roma u 35. kolu italijanske Serie A vodi protiv Milana rezultatom 2:0, a strijelac oba pogotka za rimski klub je Edin Džeko.

Nakon što je naš napadač mrežu zatresao u 8. minuti, Džeko je pogodio i 20 minuta kasnije.

Džeko je na taj način postigao 37. pogodak u sezoni, čime je oborio svoj dosadašnji najbolji golgeterski učinak u karijeri.

Podsjetimo, u sezoni 2008/2009 u dresu Wolfsburga je u svim takmičenjima postigao 36 pogodaka na 42 utakmice.

Također, ovim pogotkom, 27. u sezoni, Džeko se plasirao na drugo mjesto najboljih strijelaca Vučice u jednoj sezoni.

Enrique Guaita je postigao također 27 pogodaka u sezoni 1934/1935, dok je Rodolfo Volk zabio 29 pogodaka u sezoni 1930/1931.

I na listi najboljih strijelaca Serije A Džeko se izdvojio sa dva gola prednosti u odnosu na napadača Torina Belottija.