0

Na utakmici Ćirinog kluba navijač napao sudiju

Ćiro Blažević
Skandal se umalo dogodio u nedjeljnom srazu 14. kola kineske Superlige, u dvoboju domaćeg Qingdao Jonoona i Shanghai Shenhue, ekipi bivšeg selektora reprezentacije BiH Ćire Blaževića.

Bijesni je navijač domaće ekipe uletio na travnjak u drugom poluvremenu, i to nakon što je sudija utakmice u roku od dvije minute isključio dva Qingdaoova nogometaša: Slovenca Rodiča u 68. i Hrvata Stjepana Jukića, nekadašanjeg nogometaša Osijeka, u 69. minuti.

Uljez je ciljao napasti sudiju te su ga, taman u trenutku kad je zamahnuo nogom prema djelitelju pravde, oborila trojica utrčalih policajaca.

Dvoboj je završio 2-0 pobjedom Ćirinog Shanghaija, a gosti su do odlučujuće prednosti došli već u prvom poluvremenu, dok su snage na terenu bile izjednačene.

Shanghai Shenhua vodeća je ekipa na tabeli nakon 14 kola s 27 osvojenih bodova. Na drugom je mjestu Shandong Luneng s bodom ali i utakmicom manje.