Primera
11

Na Mestalli pukla "petarda" Real Sociedada

Nogometaši Real Sociedada su drugi put zaredom u Primeri slavili na Mestalli. No, nakon prošlogodišnjih 1-0, ove je subote bilo nevjerojatnih 5-2 za Real Sociedad protiv Valencije.

Luda je utakmica odigrana na Mestalli, a ključni se detalj dogodio u 41. minuti kada je domaći Brazilac Jonas zaradio crveni karton. Taj je događaj usmjerio tok ogleda i Valenciju gurnuo prema porazu.

Već u 2. minuti je Valencia povela i držala je vodstvo, iako ga je mogla i povećati, do pred kraj prvog dijela. Rekli smo da je tada, u 41. minuti, pocrvenio Jonas, a gosti su izjednačili u 44. preko De la Belle.

No, u nastavku je započela prava kanonada domaćih vratiju, jer je Valencia ostavila previše prostora u svojoj odbrani tražeći u napadu šansu za barem bodom. Roberto Soldado je bio strijelac oba domaća gola, čime je došao do šestog i sedmog ovosezonskog u Primeri. Kod Real Sociedada je bilo pet različitih strijelaca.

U drugom je ogledu Getafe pobijedio Malagu 1-0 čime su se te dvije ekipeizjednačile na tabelo sa po 22 boda.

U Primeri se ove subote inače čeka večernji veliki madridski derbi Reala i Atletica.

Primera, 14. kolo:

Getafe - Malaga 1-0 (Lopo 57) Valencia - Real Sociedad 2-5 (Soldado 2, 73 / De la Bella 44, Mikel Gonzalez 57, Ifran 64, Agirretxe 83, Vela 90+1-11m)

Redoslijed: 1. Barcelona 37 (-1), 2. Atletico 34 (-1), 3. Real Madrid 26 (-1), 4. Malaga 22, 5. Getafe 22...., 8. Real Sociedad 20..., 11. Valencia 18...