Senzacije u 3. kolu
7

Murray i Wawrinka eliminisani na Mastersu u Monte Carlu

Albert Ramos-Vinolas savladao je prvog tenisera svijeta Andyja Murraya na Mastersu u Monte Carlu poslije preokreta rezultatom 2:6, 6:2, 7:5, iako je Britanac u odlučujućem setu imao vodstvo od 4:0 i dva breaka prednosti.

Poslije ubjedljivo osvojenog prvog seta očekivalo se da će meč biti brzo gotov, ali se desio preokret na Centralnom terenu turnira u Kneževini.

Španac je uzvratio istom mjerom, izjednačio u setovima, ali je onda Andy poveo 4:0 napravivši dva breaka i bio na korak do pobjede.

Tada se dogodio neshvatljiv pad, Albert je vezao četiri gema, a potom došao do najvećeg trijumfa u karijeri.

Malo poslije na Mastersu u Monte Carlu dogodilo se novo iznenađenje, a eliminisan je Stan Wawrinka.

Trećeplasirani na ATP listi poražen je u trećoj rundi od Argentinca Pabla Cuevasa, rezultatom 6:4, 6:4.