Napadač Club Bruggea
7

Muke Mbayea Diagnea: Trener ga izbacio iz ekipe jer je promašio penal protiv PSG-a

E. B.
Mbaye Diagne
Senegalac Mbaye Diagne proživljava najteže dane u profesionalnoj karijeri.

U susretu 4. kola Lige prvaka 28-godišnji napadač je želio ispasti junak Club Bruggea, no na kraju je sve rezultiralo njegovim izbacivanjem iz ekipe.

PSG je na Parku prinčeva slavio rezultatom 1:0 pogotkom Maura Icardija iz 22. minute, a Club Brugge je do boda mogao stići u 76. minuti.

Diagne je izborio penal, a loptu je krenuo uzeti Hans Vanaken koji izvodi sve kaznene udarce u belgijskoj ekipi.

No, Diagne mu nije želio dati loptu, te je nakon kraće svađe on šutirao penal i promašio. Tačnije, Keylor Navas je s lakoćom uhvatio loptu.