Prijateljski meč
12

Mujanović i Halilović strijelci u remiju između Veleža i Sarajeva

Nogometaši Veleža i Sarajeva odigrali su prijateljski meč u sklopu priprema za drugi dio polusezone, a konačni rezultat u duelu starih rivala bio je 1:1.

Velež je na početku meča imao šansu preko Mujezinovića, dok je na drugoj strani dobru priliku imao je Halilović. Bordo ekipa u vodstvo stiže u 32. minuti kada novi igrač Halilović postiže pogodak za vodstvo od 1:0, a do poluvremena Rođeni su odmah preko Behrama i Ćosića pokušali stići do poravnanja, ali bezuspješno.

Na početku drugog poluvremena, Velež je stigao do poravnanja. Mujanović je u 52. minuti lijepim driblingom izbacio Sadikua i preciznim udarcem savladao golmana Sarajeva za konačnih 1:1.

Velež: Bobić, Alikadić, Imamović, Kuduzović, Doljančić, Zvonić, Ćosić, Kulović, Mujezinović, Ovčina i Mujanović.

Sarajevo: Pavlović, Adukor, Mihojević, Šabanović, Bekić, Sarić, Mustafić, Rahmanović, Hebibović, Halilović i Ahmetović.