Neodbranjivo
411

Muhamed Bešić postigao prelijep prvijenac u dresu Sheffielda u meču FA Cupa

K. H.
Bh. reprezentativac u nogometu Muhamed Bešić postigao je prelijep pogodak protiv Milwalla u meču 1/16 finala engleskog FA Cupa za vodstvo svog tima od 1:0.

Bešić je ovaj susret počeo od prve minute s obzirom na to da je Sheffield igrao u kombinovanom sastavu, a u 62. minuti upisao se u listu strijelaca i postigao prvi gol za ovaj klub.

Bh. igrač se lijepo oslobodio svojih čuvara na ivici kaznenog prostora, a onda lijevom nogom precizno pogodio dalji ugao domaćeg golmana i doveo svoj tim u vodstvo.

Bešić se posljednjih mjeseci izborio za stalnu minutažu u ovom klubu i pokazao je treneru Wilderu da se na njega treba ozbiljno računati te da klub treba razmisliti o njegovoj kupovini iz Evertona.

Sheffield je na kraju slavio pobjedu rezultatom 2:0, a u preostalim mečevima FA Cupa zabilježeni su sljedeći rezultati:

Burnley - Norwich 1:2 Convetry - Birmingham 0:0 Newcastle - Oxford 0:0 Portsmouth - Barnsley 4:2

Reading - Cardiff 1:1 Southampton - Tottenham 1:1 West Ham - WBA 0:1