Premiership
12

Mourinho preporodio Spurse: Tottenham savladao West Ham u gostima

E. B.
Jose Mourinho je pobjedom debitovao na klupi Tottenhama. Spursi su gostovali u gradskom derbiju u 13. kolu engleskog Premiershipa kod West Hama i zabilježili su trijumf rezultatom 3:2.

Tottenham je napadao od prve minute i bilo je samo pitanje ko će prvi otključati mrežu domaće ekipe, a to je učinio Son u 36. minuti na Allijevu asistenciju.

Son je dvije minute prije kraja prvog poluvremena upisao i asistenciju, a Moura je bio strijelac za 2:0. Početkom drugog poluvremena kapiten Tottenhama Kane je pogodio na Aurierovu asistenciju u 49. minuti za 3:0, a na 3:1 smanjio je rezervista Antonio u 73. minuti susreta.

West Ham je postigao i drug pogodak u 90. minuti kada je nakon kornera Rice pogodio gol Gazzanige, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 90+7. minuti Ogbonna je nakon velike gužve nakon kornera pogodio za konačnih 3:2.

Spursi su ovom pobjedom, barem privremeno, skočili sa 14. na 6. poziciju na tabeli.