Premiership
58

Mourinho očitao nogometnu lekciju Guardioli, Tottenham pobijedio City

E. B.
Nogometaši Tottenhama savladali su Manchester City u derbiju 9. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

Menadžer Tottenhama Jose Mourinho je u potpunosti nadmudrio svog dugogodišnjeg rivala Pepa Guardiolu i očitao mu nogometnu lekciju.

Nogometaši Tottenhama su od početka prepustili posjed lopte gostima i šanse vrebali iz kontranapada. Upravo su iz prvog u 5. minuti poveli. Ndombele je sjajno uposlio Sona koji izlazi na Edersona i rutinski ga matira za 1:1.

U 27. minuti zatresla se mreža Tottenhama, ali je pogodak Laportea poništen zbog igranja rukom Jesusa.

Konačan udarac Mourinho je zadao Guardioli u 65. minuti. U igru je uveo Lo Celsa umjesto asistenta prvog gola, a Argentinac je nakon samo nekoliko sekundi iz prvog kontakta s loptom nakon sjajnog proigravanja Kanea pogodio za konačnih 2:0.

Tottenham je ovom pobjedom izbio na prvo mjesto u Premiershipu dok je City tek na desetom mjestu.

Mourinho je smanjio Guardiolinu prednost u međusobnim dvobojima na 10-7, dok je 7 mečeva završeno bez pobjednika.