Premiership
169

Mourinho nadmudrio Contea: Manchester United savladao Chelsea i zakomplikovao utrku za titulu

Manchester United je u derbiju 33. kola engleskog Premiershipa savladao Chelsea na Old Traffordu rezultatom 2:0.

Antonio Conte je na gol Chelseaja od prve minute zbog Courtoisove povrede stavio Asmira Begovića, no naš reprezentativac je dva puta morao ići po loptu u svoju mrežu u svom prvom nastupu u Premiershipu ove sezone.

Već u sedmoj minuti ekipa Josea Mourinha je povela. Ander Herrera je sa sredine terena majstorski uposlio Marcusa Rashforda koji izlazi sam na Begovića i rutinski šalje loptu pored njega u gol za 1:0.

Drugi pogodak je pao na početku drugog poluvremena, a Crveni đavoli su imali i dosta sreće. Herrera je šutirao sa desetak metara, lopta je pogodila jednog igrača Plavaca i prevarila Begovića.

Ovom pobjedom Uniteda najviše su se obradovali navijači Tottenhama koji je sada na samo četiri boda zaostatka za Chelseajem šest kola prije kraja.