Serie A
0

Mourinho 150. put zaredom bez poraza kod kuće

Nogometaši Intera nisu uspjeli u posljednjem dvoboju 12. kola talijanske Serije A svladati Romu, ali su remijem (1-1) donijeli svome trener Joseu Mourinhu nevjerojatnu 150. uzastopnu utakmicu bez poraza.

Roma je do vodstva na San Siru došla u 13. minuti kada je crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić nadskočio Interova braniča Lucija i glavom poslao loptu iza Julija Cesara.

Aktualni je prvak nakon toga počeo igrati odlučnije što se isplatilo nakon tri minute nastavka kada je Samuel Eto'o iskoristio dodavanje Thiaga Motte. No, daljnji napadi “nerazzurra” više nisu donijeli ploda, pa se Interova prednost u odnosu na drugoplasirani Juventus smanjila na pet bodova.

Ono što je dalo začin ovoj utakmici je doista čudesan podatak o umijeću brbljavog, ali i iznimno uspješnog portugalskog stratega Josea Mourinha. Posljednji je, naime, put prvenstvenu utakmicu na domaćem terenu izgubio davnog 23. veljače 2002., još dok je vodio Porto. Tada ga je s 3-2 svladala Beira Mar. Otada je s Portom, Chelseajem i Interom 150 puta izašao neporažen iz domaćih ligaških okršaja.

Serie A, 12. kolo:

Inter - Roma 1-1 (Eto'o 48 / Vučinić 13)

Bari - Livorno 1-0 (Allegretti 5)

Bologna - Palermo 3-1 (Zalayeta 42, 49, Di Vaio 90 / Kjaer 45)

Cagliari - Sampdoria 2-0 (Conti 84, Matri 89)

Genoa - Siena 4-2 (Crespo 2, 18, Palladino 35, Floccari 90 / Paolucci 80, Maccarone 82)

Lazio - Milan 1-2 (Thiago Silva 64-ag / Thiago Silva 21, Pato 35)

Parma - Chievo 2-0 (Zaccardo 41, Lanzafame 72)

Udinese - Fiorentina 0-1 (Vargas 84)

1. Inter 12 9 2 1 29-10 29

2. Juventus 12 7 3 2 25-13 24

3. Milan 12 6 4 2 14-12 22

4. Fiorentina 12 6 3 3 13-9 21

1. Sampdoria 12 6 3 3 18-15 21