Ultrasi udaljeni sa stadiona
0

Mostarski gradski derbi obilježili prekidi

FENA
Četrnaesti gradski derbi između mostarskih nogometnih prvoligaša Veleža i Zrinjskog završio je bez pogodaka 0:0.

Utakmicu na stadionu u Vrapčićića obilježili su prekidi zbog navijačkih ispada, pa je zbog toga prvo poluvrijeme produženo 10 minuta, a drugo poluvrijeme sedam minuta.

Prvi prekid nastao je u 18. minuti nakon što je veći dio gostujućih navijača stigao na stadion Vrapčiće i počeo praviti nerede. Nakon 10-minutnog prekida utakmica je nastavljena, da bi nakon četiri minute ponovno utakmica bila zaustavljena, ovaj put zbog bakljade domaćih navijača. Treći i posljednji prekid nastao je u 52. minuti zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava od navijača Zrinjskog, nakon čega su Ultrasi ispraćeni sa stadiona u pratnji policije.

Kako javljaju lokalni mediji, policija je tom prigodom upotrijebila sredstva prisile zbog čega je ozlijeđeno nekoliko osoba.

Mostarski gradski derbi osiguravalo je oko 450 policajaca iz Hercegovačko-neretvanskog kantona te drugih kantona.

Inače, ovo je prvi neodlučeni rezultat između gradskih rivala. U prethodnih 13. susreta, Zrinjski je slavio osam, a Velež pet puta.