Zanimljivo finale
7

Mostar SG pobjednik Kupa BiH u futsalu

Malonogometaši Mostar SG Staklorad pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu.

Mostar je u revanšu utakmici finala večeras u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu poražen od ekipe Centra s 5:4, ali je zahvaljujući pobjedi u prvom susretu u Mostaru od 5:3 došao do titule u Kupu i duple krune.

Domaćim igračima pripalo je prvo poluvrijeme, a golom Lokmera poveli su već u 1. minuti. Aladžić je poravnao rezultat šest minuta kasnije, a novu prednost sarajevskom timu donio je Kahvedžić u 18. minuti.

Jelić je u posljednjoj minuti prvog poluvremena povisio na 3:1. Ipak, u drugom poluvremenu Mostar je golovima Vesića i Božinovića došao do izjednačenja, a dvije minute kasnije i do vodstva golom Vesića.

Domaći su u posljednjih sedam minuta krenuli na "sve ili ništa" te golovima Musića i Jelića ponovo došli do vodstva. Ipak, nisu imali dovoljno snage za ubjedljiviju pobjedu koja im je bila potrebna da osvoje Kup.