33

Mostar SG nakon preokreta pobijedio odlični danski Gentofte

Piše: R. D.
(Foto: R. D./Klix.ba)
Liga prvaka u futsalu i dalje se sniva u Mostaru. Nakon teške borbe i preokreta naš prvak Mostar SG Staklorad savladao je danski Gentofte i plasirao se u narednu fazu kvalifikacija za futsal Ligu prvaka.

Konačni rezultat odlične futsal utakmice, treće pobjede u četiri dana, preliminarnog kvalifikacijskog turnira u Mostaru bio je 3:1 za domaći sastav.

Počelo je teško, Danci su nakon prvog poluvremena vodili s 1:0. Zabio je Veis nakon velike greške Vesića. Da je prednost Danaca bila samo minimalna zaslužan je sjajni Stanislav Galić na golu Mostaraca koji je u par navrata držao domaće iznad vode.

Drugi dio donio je preokret. Nošeni sjajnom publikom u Sjevernom logoru domaći su odigrali nekoliko vrhunskih napada. Prvo je Kahvedžić rutinirano zabio za poravnanje, da bi samo pola minuta kasnije Rakić Mostarcima donio prednost.

Iskupljenje za grešku u prvom dijelu i odlučujući gol za odlazak dalje zabio je upravo Vladan Vesić.

U utakmici koja nije odlučivala mnogo Maccabi Nahalat Yitzhak pobijedio je škotski Wattcell rezultatom 8:3.

Mostar SG Staklorad u oktobru putuje na Kipar gdje se igra naredna faza kvalifikacija za futsal Ligu prvaka.