0

Mosquera donio pobjedu Deportivu u derbiju začelja protiv Gijona

Fudbaleri Deportivo La Corune odnijeli su sva tri boda iz Gijona pobijedivši domaću ekipu u okviru 26. kola španske La Lige s minimalnih 1:0.

Gosti su bili nešto bolji protivnik u prvom poluvremenu što su i krunisali golom koji je postigao Mosquera na asistenciju Fajra u sudijskoj nadoknadi.

Prethodno je veznjak Deportiva Colak promašio penal pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju, koji su potvrdili napredak od kako je došao novi trener Mel.

Domaći su u nastavku utakmice imali inicijativu, ali bez konkretnog učinka pa su gosti Gijon napustili pjevajući.

Deportivo je uprkos pobjedi ostao na 17. mjestu La lige, dok je Gijon u opasnoj zoni na 19. poziciji sa šest bodova zaostataka od svog današnjeg protivnika.