La Liga
21

Morata vodio Atletico ka pobjedi, ali je Alaves fantastičnim golom Pereza osvojio bod

Nogometaši Alavesa i Atletica podijelili su bodove na Mendizorrotziu u okviru 11. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1 pa je madridska ekipa tako neočekivano ostvarila već peti remi u sezoni.

Ništa favorizovani Atletico nije pokazao do odlaska na odmor, dok je Alaves bio znatno opasniji u inače vrlo lošem prvom poluvremenu.

U nastavku meča Jorgandžije su krenule ofanzivnije pa su u 70. minuti i stigli do pogotka. Sjajnu akciju odigrali su Correa i Morata, koji je na kraju rutinski matirao golmana.

Ipak, sedam minuta prije kraja meča Alaves je izjednačio. Strijelac fenomenalnog gola s velike udaljenosti bio je Perez za konačnih 1:1.

Atletico je pao na treće mjesto La Lige s istim brojem bodova kao lideri Barcelona i Granada. Međutim, ova dva kluba imaju bolju gol-razliku te utakmicu manje. Alaves je na 13. poziciji.